Rozhovor s Degim pro Slinky News (2010)

Ahoj Degi, ty seš kytarista pražských punk’n’rollových Nežfaleš, jak si se do této bandy dostal??
Ciao, do Nežfaleš jsem přišel zhruba před dvěma lety, odešel jim kytarista Řízek a moje kapela Shit Happens byla na pokraji komatu (v tom komatu je vlastně tak nějak doteď) (smích) Prostě jsem takhle jednou odpoledne zavolal Radkovi, že se Shit Happens hroutí a že bych to zkusil s Nežfaleš,pak proběhla jedna zkouška a bylo jasno…
Tak to bylo docela narychlo koukám, a nemrzí tě, že v Shit Happens si byl hlavní zpěvák a v Nežfaleš musíš zpívat jen sbory??
Kdepak, naopak, my jsme se Shit Happens hledali zpěváka, ale nikoho jsme nenašli, takže to zbylo na mě…no a teď v Nežfaleš mám na starosti vokály a to mi vyhovuje víc, ona je to docela makačka zpívat a hrát u toho na kytaru a ještě se snažit tak nějak po pódiu se hejbat. Takhle můžu dělat všechno, občas zazpívat, občas si zaběhat po pódiu…takže takhle je to v pohodě
To věřím, že to je makačka, hlavně když se jede třeba dvoják. Ale zpíváš rád, ne?? Vlastně teďka na novém albu Nežfaleš zpíváš sám jeden song. Jak se ti natáčela nová deska Pár lacinejch triků“?? Jsi se svým výkonem spokojenej??
No já zpívám hodně rád, jen pro to občas někteří lidé nemají pochopení a to hlavně když jedeme v noci z koncertu a mně se chce zpívat různé klasické country hity a podobně, tak se občas nesetkám s pochopením u zbytku osádky našeho auta (smích). Natáčení nový desky byla pohoda, my jsme měli všechno připravený, dokonce jsme si udělali měsíc před natáčením takovej demáč, kde už byly ty songy z 90% stejný, jako jsou teď na albu takže pak šlo všechno hladce a spokojenej jsem rozhodně s celým albem.
Tak to je vidět, že vás muzika hodně baví 🙂 Máš nějakou muziku, která se ti líbí a stydíš se za ní před svými přáteli??
Nestydím se za žádnou muziku, co se mi libí, i když z 90% poslouchám různé odnože punkrocku, Oi!, rock’n’rollu a rocku obecně, na čemž asi není nic zajímavýho, nebo překvapivýho, tak se najde i pár věcí co se mi libí i mimo rockové vody a poslechnu nějakej pořádnej pop — poslední dobou se mi líbily The Ting Tings, nebo třeba Amy MacDonald a taky si často pouštím v práci best of ABBA.
Takže spíš starší interprety, jak tak vidím. Vzpomeneš si ještě, čí plakát ti visel na zdi když ti bylo tak 15 let??
Hehe, no tak v 15ti jich už tam moc nebylo, to už jsem je všechny strhal, no a ani předtím jsem tam skoro žádný svoje plakáty neměl, nějak mě to nebralo…ale já měl tenkrát společnej pokoj s mladší sestrou a ta si tam plakáty samozřejmě lepila — takže tam byl ohromnej plakát Kelly Family a já měl zakázáno ho ničit, i když jsem tu vlasatou zpívající famílii fakt nesnášel. Vlastně jsem tam mezi ty pobřežní hlídky, Kelly Family a Davidy Hasselhofy propašoval jednou plakát Aerosmith a dokonce tam i nějakou chvíli vydržel (smích)
Mno to musel být tvrdej boj o kousek zdi (smích) tak aspoň chvíli ty Aerosmith. Byli pro tebe vzorem, měl si vlastně nějaký idol, kvůli kterýmu si začal hrát na kytaru nebo si začal z jiných důvodů??
Žádnej konkrétní vzor, nebo idol jsem určitě neměl, spíš se mi líbila rocková muzika a pak v prváku na střední byl spolužák, co poslouchal punk, dal mi nějaký kazety, vzal mě na první punkovej koncert, hrozně se mi to líbilo, a začal jsem tou scénou žít. No a když mi bylo 17 tak jsem zjistil, že ti chlapíci z kapel vždycky sbalej ty nejlepší holky — takže jsem si sehnal kytaru (smích)
Aháá, takže holky v tom byly. (smích) vzpomeneš si ještě čí to byl koncert?? Pověz nám, jaký koncert sis nejvíc v životě užil jako divák.
No vidíš, tak na ty kapely co tam hráli si už nevzpomenu,ale bylo to v Ústí nad Labem, kam jsem chodil na střední — takže tam určitě hrála Houba, pak taky asi N.V.Ú. a další kapely, který už dneska ani neexistujou. Jako divák jsem si asi nejvíc užil No Use For a Name + Lawrence Arms před pár lety v Abatonu a taky Dropkick Murphys v Roxy, i když tam bylo hrozný vedro a ze stropu pršel pot (smích). No a teď se hodně těším na září, kdy v Plzni budou hrát Cock Sparrer…
Zaujala tě v poslední době nějaká česká kapela??
Já moc český kapely neposlouchám, prakticky jediná česká kapela, od který si občas pustím nějaký to album je Degradace. Jinak mi ty český kapely stačí bohatě vidět na akcích, kde hrajem a většinou ani nevydržím zkouknout celej set.
Tak to pak joo. Tedka z trošku jiného soudku. Chodíš do hospody radši s Mírou, nebo bez Míry?? (smích)
No to záleží na okolnostech, někdy se to zvrhne samo, člověk si říká, že nebude pít a pak se nestačí divit, co se to zas děje za šílenou akci. Poslední dobou se mi zdárně daří chodit domů za ranního světla, nebo nepřijít domů vůbec (smích)
No občas se to zvrhne (smích) slyšel jsem něco o tvojí léčebný kůře „Máchání penisu v alkoholu“ povíš nám o tom něco??
Hehe, jsem málem upadnul pod stůl — jak tohleto sakra můžeš vědět? (smích) Já ani nevím, čí to byl nápad, já jsem mluvil o tom, že si modelky napouštěj tampóny vodkou…nějak jsme to začali rozebírat s frontmanem jedný nejmenovanÝ kapely, jestli by to šlo i přes pindíky (smích) Tak jsme vzali asistentku a šli to vyzkoušet — mě se do toho pak moc nechtělo, ale nakonec jsem to taky zkusil a myslím, že kdo to nezkusil, tak neví — jo a byla to Griotka (smích)
Mno myslím, že to byla vyčerpávající odpověď. (smích) Chtěl by si něco nakonec povědět našim čtenářům??
Aby místo vysedávání u různejch facebooků a podobnejch věcí raději chodili na akce do klubů, na fesťáky, do barů a hospod — a tam někde se určitě potkáme!
Tak jo, díííky moc za rozhovor a snad se brzo uvidíme na nějaký akci.
Měj se dobře Čao Taky díky — a jak už jsem psal v předchozí odpovědi — potkáme se někde na baru!