Rock a Pop o novém albu Každej klub i bar (2012)

Nežfaleš vydává ke svým 10 letům zbrusu nové album

27. 6. 2012 – Pražská punkrocková kapela Nežfaleš se po dvou letech hlásí s kolekci nových songů.

Nástupce alba Pár lacinejch triků dostal název Každej klub i bar a vychází v červnu opět u nezávislého labelu Cecek records. Jedenáctka nových skladeb se nese v duchu předchozí tvorby kapely, ale nějaké to překvapení se také najde. Na jedné straně album možná působí syrověji a garážověji než jeho předchůdce, na straně druhé je tu ale závěrečná akustická skladba.
Album vznikalo v nelehkém období, během jeho skládání i natáčení bojoval bubeník kapely Petr s rakovinou. „Jsme rádi, že se nám nakonec ta deska podařila natočit a že s ní můžeme být nadmíru spokojeni. Chvílema to vypadalo všelijak, ale nakonec všechno dobře dopadlo a my můžeme spolu s váma oslavit 10 let Nežfaleš i novou plackou,“ vyjádřila se kapela.
Deset let na scéně evokuje i název alba, protože kapela za svá léta existence skutečně navštívila snad každý klub i bar u nás, kde se dá spáchat koncert. K novince pánové připravují i novou kolekci merchandise a pokřtít toto dílo hodlají na pražském Za Koule festu ve čtvrtek 28.6. Jedná se o tradiční velký punkfest ke konci školního roku, kde Nežfaleš navíc vystoupí se speciálním koncertním setem plným hostů z řad bývalých členů kapely.

Jan Šída (autoři)