Radek pro anketu o Punkrock Xmas (2022)

Anketa: Co se vám vybaví, když se řekne Punkrock Xmas?

Tradiční vánoční punk rock party je zpět! A tak jsme se zeptali zástupců zúčastněných: Co se vám vybaví, když se řekne Punkrock Xmas ve Stormu? Historie vánočních koncertů v klubu Storm (dříve Matrix) sahá až do roku 2007 a je to takřka legendární záležitost. Takže by mělo být na co vzpomínat!

Radek (Nežfaleš)

Tradice se musí dodržovat a tuhle mám obzvlášť rád. Je tomu už nějakých 13 let, co jsme si s Kečupem řekli, že když už to tak pěkně vychází a hrajeme vždy v předvánočním čase větší koncerty v klubu Matrix, ať už se jednalo o výročí nebo křest desky, tak z toho uděláme pravidlo. Začali jsme zvát nejbližší partu kapel a už to jelo. Z Matrixu se stal Storm, nám přibylo pár vrásek a šedin, ale jinak se nic nemění a tahle akce je každoročním vrcholem koncertní sezóny zúčastněných partiček. A publikum je za tuhle možnost předvánočního přípitku evidentně taky rádo.

Když pominu klasické mejdanové situace, vybavuju si rok 2013, kdy jsem těsně před akcí v podstatě přišel o hlas. Texty jsem tak spíše recitoval takovým pološeptem, ale kromě kluků z kapely mě mohutně podporoval taky sborový zpěv plného sálu. Bez něj bych to asi nedal. Uvědomil jsem si v ten moment, jak tě tahle naše scéna dokáže podržet. Byla to taková zvláštní směs bezmoci a euforie.