Petr o kapelní dodávce pro Magazín Scéna (2009)

Řidič ten tvrdý chleba má, což pro řidiče kapelních dodávek platí dvojnásob! Dnešní díl „Scény“ je věnován právě jim.

Jako druhého kapelního šoféra jsme si vzali na paškál bubeníka pražských Nežfaleš PETRA. V kapele je skoro od začátku a jeho téměř dvoumetrová postava je nepřehlédnutelná, jak za bicími, tak za volantem. Po letech jezdění s Nežfaleš, kdy vystřídal spousta aut, si konečně tak trochu splnil klukovský sen pořízením ne úplně tradiční dodávky.

Ahoj Peťo. Vaše dodávka je trochu specifická, nevídá se na silnici každý den. Představ jí ve stručnosti čtenářům.
Je to Ford Tranzit MK2 z roku 1984. Má automatickou převodovku, pohání ho dvoulitr benzín, ale jezdí taky na LPG. Jinak je to klasickej evropskej oldschool Ford (smích).
Tenhle Transit jsem viděl např. v bookletu antologie The Undertones, kteří s nim asi taky obráželi kluby, anebo třeba v legendárním seriálu Profesionálové! Byla to náhoda, že jste si pořídili takový kousek nebo je to nějaké splnění snu, na které jsi čekal?
Bylo to určitě splnění snu. I když jsem netoužil zrovna po Tranzitu, ale po Granadě. Transit vyplynul z toho, že to bylo potřeba pro kapelu. Prostě tyhle starý káry jsou pro mě nejkrásnější (smích).
Využíváš Transita jen pro kapelní účely nebo ti slouží i jako soukromý vůz na rodinný nákupy (smích)?
Samo, že hlavně soukromě (smích).
Setkáváš se s nějakými reakcemi na vaší dodávku třeba od fanoušků kapely? Přece jen, je to docela raritka…
Pořád! Já to ale věděl. Tyhle káry už skoro nejsou, hodně lidí to třeba vůbec nezná, tak jsou zvědaví (smích). Kolikrát na akci za mnou někdo přijde, že viděl čím jsme přijeli a jestli by se na to mohl jít se mnou mrknout. Je to takovej pátej člen kapely a má poměrně dost svejch fandů (smích)?
Jak se díváš na svou funkcí kapelního řidiče? Neštve tě někdy ta vožralá banda a fakt, že ty si holt moc nezakalíš?
No občas bych se rád napil, ale na druhou stranu jsem i rád, že řídím, což se dohromady nedá spojovat, takže je to takový trošku schizofrenní (smích). Nedávno jsme ale třeba byli na turné s kámošema The Fialky a to jsem neřídil a jak jsem pak byl panečku rád, že jsem se vrátil za volant, protože hrozilo, že se ze mě za ty dva měsíce stane alkoholik (smích).
Jakou muzikou si v týhle „retro káře“ zpříjemňujete cesty na koncerty?
Tou, co se do ní hodí. Hlavně klasikou jako Social Distortion, Cock Sparrer, Ramones, The Disasters, Die Hunns, U.S. Bombs a další a další…