O singlu „Lepší holku ve vesmíru už nepotkáš“ pro server TopVip (2014)

Pražská kapela Nežfaleš vydala punkový lovesong a dává si pauzu
Publikoval Denisa Dvořáková dne 05 Prosinec 2014 v kategorii Alba

Přední kapela současné české punkrockové scény letos nezahálela. Kromě tradiční porce koncertů vydala například společný vinyl s legendou SPS nebo videoklip na novou píseň Vnitřní boj. Těsně před koncem roku se navíc ven dostal další singl Lepší holku ve vesmíru už nepotkáš. I ten je opatřený videem, tentokrát parádně graficky zpracovaným, které klade důraz na text. Stojí za nim spolupracovník kapely Robert Harvánek a jeho Toxicat Studio. „Písnička Lepší holku ve vesmíru už nepotkáš je takovým summerhitem do hnusnýho počasí. Okořeněná klávesy a feelingem starého melodického punkrocku, který rádi využíváme. A že to může pro někoho být moc popový nebo sladký? Mám rád emoce a srdce jako hlavní zdroj inspirace. Když někdo někoho miluje, má to říkat naplno a nestydět se za to, protože nikdy neví, kolik k tomu bude mít ještě příležitostí,“ prozradil nám Radek, frontman Nežfaleš.

„Pak jsou samozřejmě i emoce z druhý strany spektra, o těch už jsme toho taky dost řekli. Ještě přibude jedna písnička, kterou už máme natočenou. Ta bude právě zas takovou ostřejší a tepající punkovkou. Protože od příštího roku nebudeme aktivně hrát. dostanou takhle příznivci ještě pořádnou porci obou tváří Nežfaleš,“ dodal.

Je to tak. Kapela s koncem roku oznámila pauzu na neurčito, kterou si dává po 12 letech nepřetržitého koncertování a tvorby. Kdy a zda vůbec se Nežfaleš vrátí na pódia, tak visí ve hvězdách, ale kromě nových songů čeká na fanoušky kapely například speciální retro záležitost. A to vydání magnetofonové kazety (ano, pouze kazety!) s největšími hity z alb vydaných u Cecek Records v letech 2008 — 2012.