Kids and Heroes o albu „Šminky padlejch královen“ (2021)

Gaunerství v hlavě, propíchlý srdce na dlani. Nežfaleš přichází s novou deskou

Dva a půl roku po společném split albu s brněnskou Superteslou a čtyři roky po řadovce Zločin z vášně servíruje punkrocková stálice Nežfaleš novinku Šminky padlejch královen – 12 nových songů, ve kterých je prostor pro všechny ingredience, typické pro tvorbu kapely.

Od streetového otvíráku „Bezejmenný město“ přes antihrdinské výpovědi „Modlitba za pražský floutky“ nebo „Miami Beach“, klasický lovesong „Neřekla ne“ až po svižné punkovky, jako jsou „Iggy Pop For President“ nebo titulní kousek, zůstává Nežfaleš sama sebou a zachovává si v rámci žánru pestrost a smysl pro úderné sdělení.

„Materiál jsme začali dávat do kupy někdy v první půlce roku 2019 a jak se to postupně nabalovalo, přepadla nás chuť, udělat komplet nové řadové album,“ říká frontman a textař kapely Radek.

„V říjnu loňského roku jsme se pak s hotovými songy vrátili do studia k Honzovi Balcarovi, se kterým to pro nás byla už asi šestá spolupráce, a všechno řádně zaznamenali pro budoucí generace. Vzhledem k situaci jsme samozřejmě museli kličkovat mezi různými opatřeními, zákazy vycházení a hrozbami karantén, ale všechno dobře dopadlo a my mohli ten vypráskaný covidový rok věnovat aspoň natočení nového alba!“ dodává.

Dvěma pomyslnými protipóly nové desky pak mohou být sarkastická „Punk není mrtvej (ale ten českej jo)“ a závěrečný opus „Femme Fatale“. Zatímco ta první s ironií střílí do vlastních řad a fakt, že by se tahle scéna neměla brát příliš vážně zde umocňuje řádka hostů z dalších českých punkových kapel, jako jsou SPS, E!E, Totální nasazení nebo The Fialky, ta druhá přichází s na Nežfaleš až nezvykle temnou atmosférou, ve které graduje jeden ponurý příběh.

Album s padlou královnou na obalu vydává, stejně jako předchozí počiny kapely, label Cecek Records na vinylu i CD.

Před několika dny navíc Nežfaleš oznámila, že na neděli 9. května připravuje speciální stream a online křest, na kterém zazní starší věci, ale především také celé nové album živě. Symbolickou vstupenku na přenos ze strahovského Klubu 007 lze koupit v předprodeji na goout.net a kapela slibuje, na oplátku za toto gesto podpory, nadprůměrný zvuk i obraz.