Článek o StreetCulture session (2012)

Den děti, akustický koncert, několikrát zkomolené jméno The Rocket Dogz, tančící Čočka, fanoušci zpívající s Nežfaleš, hodně alkoholu, velké téma hororů a drsných filmů, politika a rozlitej panák ve studiu! To byla páteční Session zaměřená na podporu StreetCulture! A tuhle akci si můžeš vychutnat v několika záznamech na StreetCulture.

Kompletní vystoupení Nežfaleš a The Rocket Dogz pondělí 23:00, úterý 14:00

Vystoupení Nežfaleš: úterý 18:00, pátek 9:00, sobota: 13:00
Vystoupení The Rocket Dogz úterý 21:00, pátek 16:00, sobota 11:00

Hlavní heslo třetí části rozhovoru: po kundě ti upadne péro!
Znáte tohle drsné porno? Tenhle kousek měli možnost vidět fanoušci Festivalu otrlého diváka několik let nazpátek v kině Aero. Není to sice žádný horor, ale pro mnoho diváků to byla větší zkouška odvahy, než všechny padající hlavy a uřezané ruce v hororových filmech. Kluci z The Rocket Dogz znají hodně hororových klasik, dokonce si je dávali ještě na VHS a se simultánním překladem, ale tuhle prasárnu, tu ještě nedali. K úchylce na hororové klasiky ala Noční můra v Elm Street se přiznali i Nežfaleš. Bohužel si jirkam neuvědomil, že nahrávání rozhovoru pro záznam do vysílání rádia funguje jenom do 23hod a tak není důkaz o dalších zásadních sdělení ohledně hororů. Ale věřte tomu, že Woody nebo Gegen z The Rocket Dogz považují The Hostel za píčovinu a dle jejich názoru to není žádný horor. Zato klasika Hory mají oči je oblíbená, akorát ji kluci zařadili do šedesátých let a přitom tenhle film má punková léta. Byl natočen v roce 1977.

No, tenhle odstavec byl celkem o hovně, ale je aspoň vzpomínkou na rozhovor, který už nikdo neuslyší.

O politice mají zpívat jenom ti, kteří ji rozumí
Další důležitý vzkaz všem nastupujícím mainstreamovým příležitostným rebelům je, že jejich protest songy jsou vlastně blbé! I když proti klukům ala Tomáš Klus nebo XindlX nic špatného, všichni účastníci rozhovoru je mají celkem rádi, ale zároveň potvrdili, že větší politický rebel byl Dalibor Janda, který přinesl pravý hurikán. I tahle 2/3 rozhovoru nebyla zaznamenána a tak můžete jenom naivně věřit, jestli tomu tak ve studiu doopravdy bylo.

Nežfaleš: folkpunk není nic, kam bychom chtěli směřovat
Ve StreetCulture a nedávno v XT3 zahráli Nežfaleš akustický set, přesto španělky nechtějí nijak často vytahovat a dle jirkyk (kytara, moderátor Kids And Heroes radioshow) tuhle táborákovou pohodu nechají převážně na noční hodiny na baru. The Rocket Dogz mají zkušenost s akustickým setem jenom v městském parku a divácký úspěch byl generován na youtube, žádné pivo oď fanoušku na počest hozeno nebylo. Ale tyhle informace už si můžete poslechnout, zde už záznam existuje!
Takže nalaďte a podporujte StreetCulture, čtěte Kids And Heroes a poslouchejte Nežfaleš a The Rocket Dogz!
Záznamy obsahují vystoupení kapel a výběr z první části rozhovoru, který po koncertě proběhnul ve studiu StreetCulture.